Nejoblíbenější svatební hra je novomanželský kvíz

Jednou z nejčastějších a zároveň i nějoblíbenějších svatebních her je novomanželský kvíz. Příprava hry je velmi snadná a zaručeně s ní pobavíte všechny svatebčany, protože ruku na srdce, kdo by se nechtěl dozvědět o novomanželích něco ze zákulisí jejich vztahu? :) V článku naleznete otázky ke stažení, které jsem připravoval pro svého skvělého kamaráda a také pár tipů, jak hru dobře zorganizovat.

 

Jak už jsem naznačil, pravidla hry jsou vemi jednoduchá. Nevěstu a ženicha posadíte na židle zády k sobě. Ideální místo je uprostřed prostoru, nebo tam, kde novomanžele dobře uvidí všichni svatebčané. Ženich a nevěsta si sundají obě své boty a jednu si vymění se svým partnerem tak, aby nevěsla i ženich měli jednu svou a jednu botu svého protějšku. K této hře budete potřebovat někoho, kdo bude novomanželům pokládat předem připravené připravené otázky. Této role se nejčastěji ujímají svědci. Novomanželé na otázky odpovídají zvedáním vždy jedné boty. Pokud si myslí, že správná odpověď je on/ona, zvedne svou botu. Pokud si myslí, že je to protějšek, zvednu botu svého partnera.  Svědci zapisují shody a neshody a na konci svatebního kvízu informují svatebčany, jak úspěšní novomanželé v kvízu byli.

 

Pár tipů, jak svatební kvíz vylepšit

 

  • Pokud máte možnost, použijte pro kladení otázek mikrofon, aby otázky všichni dobře slyšeli
  • Kvíz můžete okořenit tím, že při shodné odpovědi svatebčané zatleskají a při neshodě naopak zabučí. Další možností také je panáček pro oba novomanželé za každou neshodu. Ale s tímto raději opatrně, aby novomanželé neodpadli předčasně :)
  • Pokud se kvíz ujal, můžete ještě chvíli pokračovat přídavnými otázkami, které následně položí sami svatebčané.
  • Tuto hru si nechte až na večer jako proložení svatební zábavy, kdy si hosté potřebují trochu odpočinout od tance.

 

Otazky ke stažení

 

Zde v odkazu si můžete stáhnout otázky, které jsem připravil pro svého kamaráda. Otázky si můžete dále upravit, pozměnit, nebo přidat další, tak aby co nejlépe pasovaly na konkrétní novomanželé. Optimální počet otázek je mezi 15 a 25, zkrátka tolik, aby jich nebylo ani málo, ani moc :)