. S k l a d b y _ p r o _ o b ř a d .Ahojte :) Tento formulář využívám pro získání skladeb k jednotlivým částem obřadu. Můžete mi do kolonek vyplnit jejich celé názvy, nebo vložit odkazy např. na Youtube, Spotify apod. Pokud máte u některých skladeb vybrané pouze jejich konkrétní části, připište mi do dané kolonky přesný čas začátku vybrané pasáže. Pokud naopak chcete nějaký bod hudebně vynechat, informujte mě o tom prosím v konkrétní kolonce.

Jméno a příjmení klienta:

Datum svatby a čas obřadu:
Ozvučení oddávajícího

Především u venkovních obřadů je vhodné, aby měl oddávající k dispozici mikrofon napojený na reprobox, jelikož ve venkovním prostředí je mnoho okolního šumu a my chceme, aby oddávajícího dobře slyšeli i hosté v zadních řadách. Mikrofon můžete využít i vy pro vyslovení svých ano. Ne však každý oddávající chce mikrofon použít a tak je potřeba se s ním předem domluvit, zda mikrofon bude chtít mikrofon připravit či nikoliv.

ano, chce mikrofonnechce mikrofon


Hudba před obřadem

Hudba před obřadem má velký význam a není dobré ji podcenit. Jejím úkolem je navodit příjemnou atmosféru a uvolnit napětí. Vhodná je hudba instrumentální nebo akustická. Hudba před obřadem se hraje potišeji, přibližně na 1/3 až 1/2 hlasitosti, než následující skladby, při kterých budete přicházet k oltáři. Příklad vhodných interpreti: The Piano Guys, Vitamin String Quartet, Dallas String Quartet, 2Cellos, Midnite String Quartet, The Piano Girls, Piano Tribute Players a Brooklyn Duo. Jejich skladby si můžete poslechnout např. na Youtube nebo Spotify.1. skladba před obřadem

2. skladba před obřadem
Nástup ženicha

Svou skladbu by si v ideálním případě měl vybrat sám ženich. Měla by to být hudba, která ho charakterizuje a kterou miluje. Jakmile se totiž rozezní hudba, na kterou vždy pozitivně reaguje, nervozita opadne a k oltáři se mu půjde s nutnou lehkostí. Pokud si vyberete skladbu, která má dlouhé intro, vybereme z ní nejlepší nebo vaší nejoblíbenější část. Ideální délka příchodové skladby je okolo jedné minuty. Záleží ale, jak dlouhá cesta k oltáři vás čeká. Tu byste si měli předem změřit a podle toho délku vaši skladby upravit. Je lepší mít připravenou skladu o něco delší než kratší. Totéž doporučení platí i pro příchod nevěsty.

Skladba pro nástup ženicha
Nástup nevěsty

Stejně jako u ženicha, ani ve výběru skladby pro příchod nevěsty se fantazií meze nekladou. Budou to vaše poslední svobodné kroky, tak ať to stojí za to! Za zvážení určitě stojí i volba klasiky jako je Wedding March nebo Bridal Chorus. U něvěsty se počítá s tím, že její příchod k oltáři bude pomalejším krokem, než tomu bylo u ženicha. Délka skladby by měla být o polovonu delší, než skladba na příchod ženicha.Skladba pro nástup nevěsty
Výměna prstýnků

Samotný obřad doporučuji zcela bez podkresové hudby, aby bylo oddávajícímu dobře rozumět i v zadních řadách. Další skladba by měla následovat až po vyslovení vašich "ano", kdy si budete nasazovat prstýnky a budou následovat podpisy. Zvolte skladbu, kterou milujete, je pozitivní a vyvolává romntickou náladau, nebo oslavnou atmosféru.

Skladba pro výměnu prstýnků
Záložní skladba

Každý oddávající vede obřad trochu jinak. Většinou nám stačí jedna skladba na podkres pro výměnu prstýnků a podpisů, avšak někdy má oddávající připravené něco na víc a přeje si to umocnit nebo oddělit další skladbou. Takovou informaci se pak většinou dozvídám od oddávajícího až krátce před obřadem a je proto dobré mít připravenou jednu skladbu v záloze.

Záložní skladba
Gratulace

Ty často trvají i 30 minut. Vždy záleží na počtu gratulujících svatebčanů a jejich výřečnosti. Je proto dobré mít připraveno radši více skladeb a seřadit je podle vaší oblíbenosti. Zde je vhodné zvolit klidnější romantické skladby.

1. skladba pro gratulace

2. skladba pro gratulace

3. skladba pro gratulace

4. skladba pro gratulace

5. skladba pro gratulace

6. skladba pro gratulace
Špalír

Ve chvíli, kdy dozní gratulace, svatebčaní vytvoří špalír, kterým následně projdete. Na tyto první novomanželské kroky špalírem zvolte rychlejší, pozitivní a oslavnou hudbu.

Skladba pro špalír
Doplňující informace

Zde je prostor pro dodatečné informace, pokud například plánujete při obřadu něco speciálního, o čem bych měl vědět :)