Inspirace: Svatební noviny

Čím dál častěji jsou na svatbách k vidění takzvané svatební noviny. Je to příjemné zabavení, zejména po obědě, nebo v době společného focení novomanželů, kdy se vaši hosté o vás mohou dozvědět nějaké ty zajímavosti. Svatební noviny si můžete objednat od různých dodavatelů, nebo ještě lépe si je vyrobit sami, nic složitého na tom totiž není a na internetu jsou ke stažení předpřipravené šablony. Pár tipů, co by svatební noviny měly obsahovat, naleznete v tomto článku.

 

Svatební noviny mohou mít prakticky jakýkoliv formát, ať už menší skladný, nebo ve velikosti rovnající se běžným novinám. Je pouze na vás, čemu dáte přednost. Nejčastěji je však k vidění velikost A4, tedy zlatá střední cesta :) Ale nyní už k několika slíbeným tipů, co by vaše svatební noviny mohly a měly obsahovat :) Oblíbeným tématem je vyprávění o vašem prvním rande, jak jste se poznali, kdo to celé inicioval a takové ty pikantnosti, co mají všichni rádi :) Vaši hosté si také moc rádi počtou o tom, jak proběhly vaše zásnuby a jak a kde snoubenec požádal svou partnerku o ruku.

 

Ve svatebních novinách je praktické uvést harmonogram svatebního dne. Ten by měl obsahovat čas obřadu, obědu nebo zahájení rautu, první novomanželský tanec, krájení dortu a hod kyticí. Můžete, ale nemusíte informovat o různých doprovodných aktivitách, jako je svatební tombola a různé svatební hry. Pokud plánujete hrát například svatební kočár, je dobré v novinách hru krátce představit, později pak v pokročilém čase ušetříte spoustu času vysvětlováním hry :) Z praktických důvodů je také dobré do svatebních novin uvést jídelní a nápojový lístek.

 

Svatební noviny by ale měly být hlavně o vás. Hosté určitě ocení, když se o vás budou moci něco nového dozvědět. Věřte, že je budou zajímat vaše budoucí společné plány a pohled na rodiný život. Mnoho svatebčanů jistě uvítá i váše horoskpy, nebo dokonce i to, jak vám vychází horoskop partnerský  :) Pokud plánujete na svatbě nějaké tradice a zvyklosti, je dobré těmto zvykům v novinách věnovat trochu prostoru zvyky alespoň stručně představit. Často se do novin dává také přehled všech svatebních výročí, od bavlněné až po pětasedmdesátiletou korunovační. Vaši hosté, kteří jsou již ve svazku manželském, tak snadno zjistí, jaké výročí tento rok slaví. V neposlední řadě byste pak neměli zapomenout na poděkování rodičům. Celé noviny můžete také proložit partnerskými vtipy, které vás dobře vystihují :) Je vhodné, aby všechny uvedené informace byly napsáné s trochou nadsázky. Smyslem svatebních novin přeci je, aby vaše hosty pobavily :)