Co dělat, když mám svatbu v březnu nebo v dubnu

Vláda dne 12.3.2020 od 14:00 vyhlásila nouzový stav, kde mimo mnoho dalších bezpečnostních nažízení zakazuje také soukromé akce převyšující celkový počet třiceti osob. V praxi to znamená, že v tuto chvíli až do odvolání nelze uskutečnit svatbu převyšující tento stanovený počet lidí, což se v praxi týká naprosté většiny svateb. Co tedy dělat?

 

Nouzový stav nyní platí po dobu 30 dní, tedy do 12.4.2020. Pokud tedy máte svatbu v březnu, nebo například 4.4.2020  či 11.4.2020, nezbývá vám nyní nic jiného, než snížit účast na maximálně 30 hostů včetně personálu a dodavatelů služeb a nebo svatbu přeložit na jiný termín. Jako lepší řešení se jednoznačně jeví přeložení svatby na jiný, pozdější termín. Problém ale je, že touto dobou je již drtivá většina zařízení vhodných pro uspořádání svatby, sobotní a často i páteční termíny plně obsazené a navíc svateb, kterých se toto březnové a dubnové omezení týká, bude mnoho. Je proto nutné, abyste začali jednat velmi rychle a nový termín a případně i místo začali řešit co nejdříve. Zahajte co nejdříve, ideálně hned, komunikaci o náhradním termínu s místem, kde svou svatbu plánujete, každým dnem se šance na náhradní termín bude zmenšovat. Pokud máte svatbu na atraktivním místě a nebudou vám schopni nabídnout náhlradní termín, je důležité, abyste tuto skutečnost zjistili co nejdříve a začali hledat nejen náhradní termín, ale i místo termín. Řešením může být i přeložení svatby na podzim. Nový termín se vám v říjnu nebo v listopadu bude hledat jistě snadněji, než například v červnu nebo v červenci. A kdo ví, třeba se vám podaří trefit babí léto a to pak budete mít na památku nádherně barevné fotky, o kterých by se vám v březnu mohlo jenom zdát :)

 

Jako solidní kompromis se také nabízí uspořádat svatbu v jiný než sobotní, nebo páteční termín. Například čím dále častěji je mezi snoubenci oblíbený čtvrtek. Pokud budete ochotni na tento kompromis přistoupit, bude se vám nový termín také hledat výrazně lépe a zároveň se vám i rapidně zvýší šance, že si tak udržíte své domluvené dodavatele služeb jako je DJ, floristka, fotograf, kameraman atp. jelikož i oni mají sobotní termíny v následujících měsících již obsazené.

 

Každopádně hlavu vzhůru! Ikdyž je to velká organizační a pravděpodobně i finanční komplikace, není to konec světa a vše se dá řešit. Jednou na tyto nervydrásající chvíle budeme všichni snad s usměvem vzpomínat. Držím vám všem moc palce, ať tuto situaci zvládnete vyřešit co nejlépe!