BLOG

Co dělat, když mám svatbu v březnu nebo v dubnu

Vláda dne 12.3.2020 od 14:00 vyhlásila nouzový stav, kde mimo mnoho dalších bezpečnostních nažízení zakazuje také soukromé akce převyšující celkový počet třiceti osob. V praxi to znamená, že v tuto chvíli až do odvolání nelze uskutečnit svatbu převyšující tento stanovený počet lidí, což se v praxi týká naprosté většiny svateb. Co tedy dělat?

Nejoblíbenější svatební hra je novomanželský kvíz

Jednou z nejčastějších a zároveň i nějoblíbenějších svatebních her je novomanželský kvíz. Příprava hry je velmi snadná a zaručeně s ní pobavíte všechny svatebčany, protože ruku na srdce, kdo by se nechtěl dozvědět o novomanželích něco ze zákulisí jejich vztahu? :) V článku naleznete otázky ke stažení, které jsem připravoval pro svého skvělého kamaráda a také pár tipů, jak hru dobře zorganizovat.

50 tipů na skladbu pro první tanec

Vybíráte skladbu pro váš první tanec a hledáte inspiraci? Sestavil jsem přehled 50ti zahraničních skladeb vhodných pro tuto výjmečnou příležitost. Třeba z něho vyberete tu vaší. Všechny skladby si můžete po rozkliknutí tohoto článku pohodlně poslechnout z mého Spotify playlistu. A pokud pro svůj první tanec hledáte českou píseň, tak i pro vás mám zde několik tipů.

Jak vybrat hudbu na obřad?

Čas od času se mě snoubenci ptají, jakou hudbu je dobré zvolit na obřad. Na tuto otázku se mi ale vždy těžko odpovídá, jelikož je to velmi osobní a každý by si tu svou skladbu měl vybrat podle vlastních pocitů. Mám pro vás ale pár rad a doporučení, jak hudbu na obřad vybírat. 

Zvyky a tradice: Čepčení

V Čechách se na svatbě s čepením nepotkáte, za to na Moravě a na Slovensku je to významná tradice a vlastně i vrchol celé svatební noci. Rád bych vám tuto původně slováckou tradici trochu představil.

Inspirace: Svatební noviny

Čím dál častěji jsou na svatbách k vidění takzvané svatební noviny. Je to příjemné zabavení, zejména po obědě, nebo v době společného focení novomanželů, kdy se vaši hosté o vás mohou dozvědět nějaké ty zajímavosti. Svatební noviny si můžete objednat od různých dodavatelů, nebo ještě lépe si je vyrobit sami, nic složitého na tom totiž není a na internetu jsou ke stažení předpřipravené šablony. Pár tipů, co by svatební noviny měly obsahovat, naleznete v tomto článku.

Rocková hodinka! ♫

Máte chuť na hodinku vytříbeného rocku? Pusťte si playlist o délce jedné hodiny, který obsahuje výběr skladeb od některých mých oblíbených interpretů jako jsou Queen, Bon Jovi, Midnight Oil, Van Halen, Europe, AC/DC, Rolling Stones, Red Hot Chilli Peppers, Guns N Roses a další.

Hudba na firemní akci

Vážení organizátoři firemních akcí a vánočních večírků, rád bych vám touto cestou nabídl hudební zábavu na firemní akci, nebo vánočním večírku. Nabízím službu na klíč, kde se o vše postarám od kvalitního ozvučení prostoru přes taneční osvětlení po vytříbenou hudební dramaturgií, na které se společně předem domluvíme. Jsem schopný zajistit hudební zábavu na menších večírcích v baru až po korporátní akce ve větších sálech. Neváhejte mě kontaktovat, abychom se domluvili na podrobnostech. 

Svatební hry – inspirace

Chcete-li svou svatbu spestřit nějakou hrou, v tomto článku se můžete inspirovat oblíbenými svatebními hrami. Tou nejčastější bývá novomanželský kvíz. V článku si můžete stáhnout připravené otázky.

Mapa svatebních míst

Mám rád mapy a proto jsem i jednu takovou vytvořil, spravuji a neustále aktualizuji. Na webové adrese www.svatebnimista.cz aktualne naleznete pres 400 ověřených míst z celé České republiky, kde je možné uspořádat svatbu. U každého místa je po rozkliknutí uvedena jeho přesná adresa, hvězdičkové hodnocení uživatelů a odkaz na webové stránky, kde se toho pak o daném místě dozvíte více.  www.svatebnimista.cz

Konzultace

Potřebujete-li v souvislosti s hudbou po dramaturgické či technické stránce s něčím poradit, nebo zkonzultovat cokoliv souvisejícího s hudbou na vaší svatbě, neváhejte mi napsat. Rád vaše dotazy z pohledu DJe zcela nezávazně zodpovím.